Mikuláš - Senior Hardware Specialist

Portfólio našich projektov je široké a každý z nás sa skoro na dennej báze stretáva s novými výzvami. A to je ďalší dôvod, prečo je tu väčšina z nás spokojná. Stagnácia a hrdzavenia nám určite nehrozia. Je to občas až prekvapujúce, že technológie, ktoré som pred pár rokmi považoval za vesmírne sa zrazu objavujú na našich stoloch.

Cesta do Consilia

Do Consilia som prišiel po 15 rokoch práce v dvoch korporátoch. Musím priznať, že časť kolegov som už poznal z predchádzajúcej práce, takže som mal predstavu do čoho idem.  

Prečo som tu

Pre mňa je naplň práce hodne podstatným kritériom spokojnosti. A tu je toto kritérium splnené. Práca je rôznorodá a kratšie projekty sa striedajú s dlhšími. Dôraz sa kladie na spokojnosť  zamestnancov, spokojnosť zákazníka a kvalitu.  

Na čom pracujeme

Portfólio našich projektov je široké a každý z nás sa skoro na dennej báze stretáva s novými výzvami. A to je ďalší dôvod, prečo je tu väčšina z nás spokojná. Stagnácia a hrdzavenia nám určite nehrozia. Je to občas až prekvapujúce, že technológie, ktoré som pred pár rokmi považoval za vesmírne sa zrazu objavujú na našich stoloch.  

Ako pracujeme  

Bolo by však chybou myslieť si, že sme tu samí géniovia, čo striedajú novinku za novinkou. Naštudovať novú vec trvá čas. Čo je však super, je fakt, že my ho dostávame. Občas sa štúdium skrýva v úlohe “analýza“ inokedy je to poctivo nazvané “technology study”. Vždy sa však ráta s tým, že na preniknutie do nového projektu človek potrebuje nejaký čas. A s tým súvisí podstatný benefit práce v Consilii. Kľud. Sme skúsený a vieme, že niektoré aktivity nemá zmysel urýchľovať. Naše vedenie sú aktívny vývojári, takže máme plnú podporu firmy robiť veci vlastným tempom.

Čím sme iný

Ako perličku by som spomenul, že keď som nastúpil do svojho druhého korporátu, tak som mal v okamihu nástupu 48 neprečítaných mailov. Tu, hoci som vedúci projektu, sa stáva, že maily za týždeň sa zmestia na jednu obrazovku. Komunikujeme intenzívne, ale buď osobne alebo si voláme. My nespamujeme.

Náš tým a spolupráca v ňom

Atmosféra vo firme je priateľská a nikto z nás nemá problém priznať, že niečomu občas nerozumie a požiadať kolegu, nech mu vysvetlí základy, ktoré už dávno zabudol. A že sa to deje.  

Ako riešime problémy

V osobnej rovine si myslím, že sa blížime k ideálu. Nikto sa tu na nič nehrá. Problémy sa tu nikdy neriešili ukazovaním prsta, kto je za čo zodpovedný. Ak sa vyskytne problém riešime ho spolu a hľadáme vo väčšom kruhu možné príčiny a zvažujeme výhody rôznych riešení. A keď  sa problém vyrieši, tak si dáme koláčik alebo zmrzlinu, ktoré pre nás pečie a kupuje naša nenahraditeľná technička 😊.

Další příběhy zaměstnanců

Další příběhy

Ivka - Junior Software Developer

Zkušenosti s Consilia junior software developerky

Další volná místa

Volná místa

Práce je dost, hledáme posily.
Jak chcete začít svou kariéru v Consilia?

Embedded software tester

Tester embedded systémů samostatně připravuje vhodné testovací strategie pro námi vyvíjené embedded systémy.

RF engineer

RF engineer pracuje na vývoji různých radiových a mikrovlnných zařízení, modulů a obvodů.

C++ Embedded software developer senior

C++ embedded software developer samostatně navrhuje architekturu, provádí analýzu možných platforem a výběr té nejvhodnější z nich. Realizuje vznik softwarových modulů, provádí unit testy, integraci SW modulů do systému a funkční testy.

PCB layouter

PCB layouter v Consilia samostatně navrhuje desky plošných spojů za podpory firemních CAD nástrojů a na základě vstupního schématu elektrického zapojení.

Naše hodnoty a priority

Porozumění

Naší prioritou je porozumět zákazníkovi a produktu, který požaduje, vzájemně sladit společné procesy a standardy.  

Zodpovědnost

Naším úkolem je nabídnout zákazníkovi asistenci při přijímání strategických rozhodnutí a navrhnout nejvhodnější řešení z hlediska nákladů, prodejnosti a flexibility produktu.  

Spolehlivost

Podstatné je vždy dotáhnout realizaci do zdárného konce a mít tak dobrý pocit z precizně odvedené práce.